İade ve İptal Şartları
www.markazzi.com alışverişimdeki ürünleri değiştirebilir miyim? 
www.markazzi.com web sayfamızdan Satın almış olduğunuz ürünlerin değişimi yapılmamaktadır. Sitemiz üzerinden iade talebi oluşturarak iade işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 Online alışverişimdeki ürünleri iade edebilir miyim?

Almış olduğunuz ürünleri; orijinal ambalaj veya kutusunda, etiketli ve kullanılmamış olarak sitemiz üzerinden iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünlerle birlikte e-Arşiv Faturanızın da gönderilmesi gerekmektedir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iade işlemleri kabul edilmemektedir. 
Hijyen nedeniyle iç çamaşırı, mayo, bikini, küpe vb. aksesuar ürünlerinin iadesi alınmamaktadır.

 

n al m öde veya benzeri n al m öde kampanyasına dahil olan ürünlerin iade tutarı hesaplanırken; en düşük fiyatlı ürün kadar yapılan indirim tutarı, her alınan ürüne ürünün fiyat oranı kadar dağıtılmaktadır. Yani indirim tutarı toplam iade bedelinden kesilerek ödeme yapılacaktır.

 

Online alışverişimdeki ürünleri kaç gün içerisinde iade edebilirim?

Ürünleri, size ulaştığı günü takiben yasal süre olan14 Gün gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 

Ürünleri mağazalarınızdan iade edebilir miyim?

Online alışverişinizde almış olduğunuz ürünleri sadece sitemiz üzerinden talep oluşturarak veya 0850 477 3 727 numaralı Destek Hattımızı arayıp destek alarak iade edebilirsiniz. Mağazalarımızda ürün iadesi yapılamamaktadır.

 

Online alışverişimdeki ürünleri nasıl iade edebilirim?

Siparişinizdeki ürünler için iade süresi 14 gündür. 
Bu süre içerisinde yapacağınız iade işlemleri için “Siparişlerim” penceresindeki ilgili siparişinizin yanında bulunan “İade Talep Formu" bölümünü tıklayarak iade edilecek ürünler için “Ürünü iade etmek istiyorum” seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. İade şartlarını kabul edip, talebinizi oluşturduktan sonra kargo firmasına teslim ettiğiniz ürünlerin kargo takip numarasını 3 gün içerisinde sisteme eklemelisiniz. www.markazzi.com'dan kaynaklanan sorunların tespiti durumunda Anlaşmalı olduğumuz Yurt İçi Kargo ile yapacağınız gönderiler için kargo ücreti ödemezsiniz. Kullanılmış ve etiketi kopartılmış ürünlerin iadesi yapılmamaktadır.

 

İade işlemleri için ürünleri hangi kargo şirketi ile göndereceğim?

İade işlemlerinde, ürün/ürünlerinizi anlaşmalı olduğumuz kargo firması Yut İçi Kargo ile Yurt İçi Kargo zarfı içerisinde veya orijinal kutusunda daha uygun fiyatlarda gönderebilirsiniz. Yurt İçi Kargo tüm kargo firmaları ile yapılan gönderilerin kargo ücreti müşterilerimize aittir.

 

İade edilecek ürünleri hangi adrese göndermeliyim?

www.markazzi.com Yurt İçi Kargo müşteri numaramızı kuryeye ileterek ürünleri Kocaoğlan Mah. Tekstil Kent 14 Nolu Cad . No : 8/C Ünaldı - Şahinbey / Gaziantep adresine gönderebilirsiniz.

 

e-Arşiv faturamı kaybettim, ne yapmalıyım?

Faturanızı kaybetmeniz durumunda 0850 477 3 727 numaralı Müşteri Destek Hattımızı arayarak ya da [email protected] adresine e-mail göndererek faturanızı tekrar talep edebilirsiniz. Talebi alınan fatura istekleri belirtmiş olduğunuz mail adresinize en kısa sürede ulaştırılacaktır.

 

İade edilen ürünlerin geri ödemesi ne zaman yapılır?

Kargoya teslim ettiğiniz ürünler depomuza ulaştığında ürünlerin iade şartlarına uygunluğu incelenir. Ürünlerin bu şartlara uygun olması durumunda, iade tutarı 3 iş günü içerisinde hesabınıza yatırılacak ve bilgisi tarafınıza mail olarak ulaştırılacaktır. İade tutarının hesabınızda gözükme süresi banka prosedürleri gereği 7 – 15 iş gününü bulabilmektedir. İade ettiğiniz ürün/ürünlerin geri ödemesi siparişte kullandığınız ödeme metodu kullanılarak iade edilir. İade işlemleri sırasında herhangi bir sorun yaşarsanız; [email protected] adresine mail gönderebilir veya 0850 477 3 727 numaralı Müşteri Destek Hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

Online alışverişimdeki ürünleri iptal edebilir miyim?

Siparişiniz “Hazırlık Aşamasında” ya da “Kargoya Verildi” durumunda değilse iptal işlemlerinizi 0850 477 3 727 numaralı Müşteri Destek Hattımızı arayarak veya [email protected] adresine e-mail göndererek gerçekleştirebilirsiniz. Siparişinizin durumunu “Hesabım” sekmesindeki “Siparişlerim” penceresinden kontrol edebilirsiniz.

 

İptal edilen siparişlerimi tekrar aktif edebilir miyim?

Bu şekilde bir işlem mümkün olmadığından beğendiğiniz ürünler için yeni bir sipariş oluşturmanız gerekmektedir.

 

 

Sadece Toptan Alışveriş 3